Pozývame vás k účasti na poľsko - slovenskom priemyselnom technologickom klastri

Aktuálne prebieha nábor firiem so záujmom o účasť v poľsko - slovenskom technologickom klastri, ktorého činnosť bude zameraná na výmenu poznatkov v oblasti verejnej bezpečnosti, najmä pri stavbe veľkorozmerových konštrukcií a šírenie inovatívnych metód pre testovanie bezpečnosti týchto systémov. Na oboch stranách pohraničia sa už do klastra prihlásilo niekoľko zainteresovaných firiem .

 Účasť v klastri je najzaujímavejšia pre všetky inštitúcie, organizácie a podniky, ktorých činnosť zahŕňa návrh, výrobu a prevádzku veľkorozmerových konštrukcií, ako sú mosty, nadjazdy alebo zastrešenia veľkých plôch .

 

Technologický klaster bude zameraný na tieto ciele:

1. Intenzívna spolupráce medzi partnermi v otázke, ako zlepšiť verejnú bezpečnosť a šírenie výsledkov tohto výskumu medzi účastníkmi poľsko - slovenského technologický klastra.

2. Ďalšie zlepšenie verejnej bezpečnosti pri prevádzke veľkorozmerových konštrukcií. Transfer vedomostí o inovatívnych metóda výskumu bezpečnosti z oblasti stavebníctva, do úradov, inštitúcií a ostatných zúčastnených subjektov so záujmom o predmetnú problematike na poľsko – slovenskom pohraničí.

3. Výmena poznatkov a osvedčených postupov z oblasti uplatňovania inovatívnych metód diagnostiky veľkých stavieb s využitím vlákien Bragg siete.

4. Spoločné metódy vzdelávania v starostlivosti o bezpečnosť veľkorozmerných konštrukcií.

5. Ďalší výskum v oblasti verejnej bezpečnosti a šírenie výsledkov osobám zodpovedným za tvorbu a prevádzku technickej infraštruktúry , ako sú projektanti stavieb tohto typu, stavebné firmy, užívatelia a správcovia týchto objektov (napr. miestne úrady a podniky).

6. Realizácia ďalšieho výskumu a vývoja v rámci vytvorenej poľsko - slovenskej inovačnej siete a rozvoj moderných technológií v súlade s potrebami poľsko - slovenského pohraničia.

 

Organizátori klastra sú: Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Žilinská univerzita v Žilina, CEIT n.o.

 

Budúci účastníci potvrdia svoj oficiálny záujem vstúpiť do klastra podpisom dokumentu „Letter of Intent“.

 

Zúčastnené inštitúcie, mimovládne organizácie a podniky, ktoré sú ochotné sa dobrovoľne podieľať na klastri môžu zasielať informácie na e - mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. do 15. Septembra s nasledujúcimi údajmi: meno a sídlo inštitúcie, oblasť podnikateľskej činnosti, kontaktná osoba (e - mail, telefón).

 

 

 

Výber jazyka

Aktuality

coskoro-sa-budu-moct-dalsie-firmy-pripojit-do-polsko-slovenskeho-priemyselneho-technologickeho-klasteraInformujeme vás, že od septembra tohto roka bude spustená kampaň na zvyšovanie povedomia o prevádzkovej bezpečnosti veľkorozmerových stavebných...
nove-publikacie-v-ramci-projektu Nové publikácie v rámci...
zaverecna-videokonferencia-k-projektuDvadsiateho novembra 2013 sa konala sumarizačná videokonferencia k realizácií projektu. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia partnerov projektu a...
pozyvame-vas-k-ucasti-na-polsko-slovenskom-priemyselnom-technologickom-klastriAktuálne prebieha nábor firiem so záujmom o účasť v poľsko - slovenskom technologickom klastri, ktorého činnosť bude zameraná na výmenu poznatkov v...
prebiehaju-pripravy-na-vytvorenie-priemyselneho-technologickeho-klastra-na-polsko-slovenskom-pohraniciÚspechom sa skončili prvé dve stretnutia, ktoré sa konali v Žiline a Bielsko-Biala, ktoré boli organizované s úmyslom pozvania prvých partnerov projektu...